Події, присвячені Міжнародному дню рідної мови (21 лютого), в ліцеї пройшли дуже яскраво: висловлювання відомих людей про мову, стінні газети, виставки, конкурс мовознавців, а ще — вишиванки. Різнобарвні, яскраві, незвичайні. З метою популяризації українського одягу та українських традицій в Україні, учням було запропоновано прийти у вишиванках. Багато ліцеїстів одягли вишивані сорочки як символ навернення української частини суспільства до своїх національних та культурних витоків.
Історія народної вишивки в Україні сягає корінням у глибину століть. Вишивкою, за свідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Знайдені на Черкащині срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VІ ст., при дослідженнях показали ідентичність не тільки одягові, але й вишивці українського народного костюма XVІІІ-XІX ст.
Вишиті сорочки та рушники – культурне надбання українського народу. Наша гордість та краса, наша історія, наше багатство. Слава про українські вишиванки відома далеко за межами України. Майстерність виконання, візерунок, кольори, тканина завжди цінувалися та мали велике значення, адже вишиванка говорить не тільки про матеріальний стан та добробут її господаря, а й про його індивідуальність, походження, статус…
|