25 листопада, фактично за декілька днів до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, кафедра соціальної педагогіки та інформаційних технологій в освіті провела тематичний семінар-тренінг.
Сценарій заходу підготували студенти – майбутні соціальні педагоги і соціальні працівники. Слухачами та активними учасниками тренінгу стали їхні, так би мовити, колеги – випускники ДВНЗ «Київський механіко-технологічний коледж», які здобувають там фах соціального працівника, а також учні одинадцятих класів Еколого-природничого ліцею № 116міста Києва.
Завідувач кафедри Леся Вікторова наголосила, що основна мета семінару – вкотре порушити питання толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих, а головне – через інформаційно-просвітницьку роботу розвіяти безліч міфів про СНІД, обґрунтовано, об’єктивно розповісти як боротися з цією небезпекою. Прикро, але в той час, як у розвинутих країнах проблема вирішена, то в Україні динаміка залишається невтішною. Як із цим бути? Найперше і те, що під силу кожному, – надання правдивої інформації, безпечна власна поведінка. Нам слід врешті-решт визнати, що ВІЛ вже давно не є хворобою наркозалежних. Він може в будь-який момент торкнутися кожного. І якби у кожному закладі так переймалися просвітницькою роботою щодо ВІЛ, як в цій аудиторії, то ми вже давно побороли б цю недугу, підкреслили представники Київського міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді Олена Вдовенко та Ірина Орголета.
До уваги аудиторії були запропоновані перегляд соціальних відеороликів про наслідки асоціальної поведінки. Мова йшла і про симптоматику ВІЛ, перебіг захворювання, як і де можна отримати відповідну допомогу. Тренінгові вправи додали заходу практичності, а коментарі фахівців центру примусили кожного присутнього задуматися, проаналізувати.
Дякуємо університету за співпрацю!